On-line platformos logotipų kūrimui: ar verta naudoti?

online-logo.jpg
2018-10-12

Kaip rašiau, viena iš „savo kailiu“ išmoktų pamokų prekių ženklų srityje yra susijusi su on-line platformų, siūlančių už nedidelę sumą susikurti logotipą, naudojimu.

Jose gausus grafinių elementų pasirinkimas - tik rinkis ir adaptuok, jeigu nori. Susikuri logotipą pats, susimoki keliolika eurų ar dolerių, parsisiunti vektorinius logotipo failus ir naudoji. Paprasta, greita, pigu.

Tačiau būkite atidūs!

Ne visi šių platformų siūlomi grafiniai elementai yra originalūs! Tarp jų gali būti ir registruotų prekių ženklų (ar jų elementų) ar adaptuotų jų versijų. Jeigu nutiks taip, kad pasirinksite elementą, kuris yra panašus ar tapatus į registruotą prekių ženklą, Jūsų kuriamas ženklas galimai pažeis trečiojo asmens teises.

Detaliai nestudijavau, tačiau neabejoju, kad nė viena on-line platforma neprisiima atsakomybės už trečiųjų asmenų intelektinės nuosavybės pažeidimus. Tačiau net jeigu tokio atsakomybės apribojimo ir nebūtų, ginčytis su ženklo savininku turėtumėte jūs, o ne platforma, o vėliau tektų veltis į atskirą ginčą su platformos valdytoju. Taigi geriau devynis kartus pamatuoti ir tik tada pjauti.

Jeigu leidžia galimybės, ženklo sukūrimui pasisamdykite profesionalą. Mano išmokta pamoka: jeigu nėra galimybės samdyti patyrusį profesionalą, yra daug jaunų, pradedančių kūrėjų, kurie mielai sutiks pagelbėti už karmos taškus ar simbolinį mokestį. Tik paieškokite! Ir tuomet nepamirškite, kad tiek su patyrusiu, tiek su nepatyrusiu kūrėju reikia sudaryti rašytinę sutartį ir aptarti autorių teisių klausimus. Taip pat gaukite kūrėjo patvirtinimą, kad visi jums kuriamame ženkle naudojami elementai yra jo paties sukurti ar gauti turint atitinkamus leidimus ir nepažeidžia jokių trečiųjų asmenų teisių (t.y., kad kūrėjas tiesiog nepasinaudojo ta pačia on-line platforma). Tokį patvirtinimą reikia įtraukti ir į rašytinę sutartį.

Nesutinku
Sutinku
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau Teisinė informacija.