Piktas laiškas: ką reiškia Cease and Desist Letter?

piktas-laiskas.jpg
2018-10-26

Cease and Desist Letter (nurodymas nutraukti pažeidimus ir jų nebevykdyti) – taip yra vadinami laiškai, kuriuos intelektinės nuosavybės turėtojai siunčia, kai mano, kad jų (autorių, prekių ženklo savininko ar kitos) teisės yra pažeidžiamos. Šiais laiškais paprastai reikalaujama nutraukti neteisėtus veiksmus ir jų nebevykdyti ateityje. Kartu gali būti pateikiami finansiniai reikalavimai: prašoma sumokėti licencinį mokestį, kompensuoti patirtus nuostolius ar pan.

Retai kada toks laiškas gaunamas visai be priežasties, o jo pasekmės gali būti skaudžios. Todėl patariame nenumoti į jį ranka, susirinkti visą susijusią informaciją ir kreiptis į profesionalą. Jis įvertins situaciją iš teisinės pusės ir su jo pagalba galėsite priimti sprendimą dėl tolimesnių veiksmų. Priklausomai nuo situacijos, galimi keli keliai.

Prieštaravimas. Ko gero dažniausiai nesutiksite ar nenorėsite sutikti su gautu reikalavimu. Todėl jums reikės profesionalios pagalbos, kad tai įtikinamai ir argumentuotai išdėstytumėte laiško siuntėjui.

Derybos. Yra atvejų (pavyzdžiui, pripažįstate, kad padarytas pažeidimas, tačiau finansiniai reikalavimai per dideli), kai geriausia derėtis. Derybų rezultatai bus žymiai geresni, jeigu jas vesite ne „iš oro“, o argumentuotai. Intelektinę nuosavybę gerai išmanantis teisininkas jums padės pasirengti pagrįstus argumentus ir, jeigu reikia, ves už jus derybas ar palaikys jus už rankos.

Tyla. Kartais tyla gali būti tinkamiausia strategija. Tačiau tam turite gerai suvokti galimus tolimesnius laiško siuntėjo veiksmus, jų pasekmes.

Įvertinkite tai, kad jeigu jau gavote Cease and Desist Letter, jo siuntėjas greičiausiai tuo neapsiribos bei atliks ir tolimesnius veiksmus.

Nesutinku
Sutinku
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau Teisinė informacija.